Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Youtube
SK Prague United

Squashový turnaj ve čtyřhře – výsledky

Praha , Squash centrum Haštal 8.2.2013

Osm nohou na kurtu, osm nohou na kurtu = turnaj smíšených čtyřher.

V pátek 8.2.2013 večer nás sešlo 8 smíšených squashových párů na dolních kurtech na Haštali. Některé dvojice se znaly, a ti co ne, tak se hodně rychle skamarádily.

Jelikož čtyřhra není úplně běžná soutěž a je zde větší riziko zranění, proběhlo před začátkem turnaje podrobné vysvětlení pravidel a názorný set čtyř nejlepších hráčů, při které čtyřhra dostala opravdu profesionální podobu. Na začátku turnaje jsme týmy rozlosovali do dvou skupin po čtyřech, aby všichni měli šanci se pořádně rozehrát a sladit před zápasy v hlavním pavouku. Některé dvojice měly hned od začátku jasno, jak nastoupí, jiné využily tuto možnost pro kombinaci svých pozic. Do hlavního pavouka postupovaly všechny týmy, kde byly nasazeni podle pořadí ve skupinkách.

Některé zápasy byly velice vyrovnané, většina z nich skončila 2:1 a všichni se pořádně proběhli a potrénovali svůj postřeh. V semifinálovém zápasu se utkal tým Petry Jagošové s Petrem Martínkem proti Nikole Hervertové s Petrem Veselým. Petr Veselý nenechal nic náhodě, ani Nikole, a všechny míčky se pokoušel zahrát pouze on. Touto taktikou porazil Petry tým a probojoval se do finále. Ve druhém semifinále hráli proti sobě Jůlie Mikundová s Pavlem Benešem proti Elišce Radinové s Adamem Kiliánem. Tento zápas byl velice jiný než předešlé semifinále. Adam i Pavel dávaly holkám více šancí. Pavlův tým se bohužel dopustil více nevynucených chyb,a tím tento zápas prohrál. Ve finále se tedy utkal tým Elišky a Nikoly. Petr Veselý nastoupil se stejnou taktikou jako na předešlé zápasy, a to: uběhat vše i za Nikolu. To se mu stalo osudným, Adam hrál plno balónů dopředu a tím se Petr během prvního setu unavil. Dále už to bylo v režii Elišky, která suprově vybojovala pro svůj tým první místo.

Každý hráč dostal 0,5l Pepsi Max a stejné množství nápoje Sprite od sponzora PEPSICO, ceny pro vítěze dodala firma Oliver sport pana Iva Korandy. Během turnaje bylo k dispozici bohaté občerstvení, příjemná atmosféra a profesionální fotograf, jehož fotografie vám zde přinášíme včetně výsledků akce.

vysledky-plate skupiny_0

 

Seznam dvojic:

Petr Vosátka, Michaela Vrbová
Michal Mrajca, Tereza Grigarová
Adam Kilián, Eliška Radinová
Petr Veselý, Nikola Hervertová
Pavel Beneš, Jůlie Mikundová
Petr Martínek, Petra Jagošová
Jakub Zahradník, Irena Košíčková
Filip Řezníček, Andrea Volfová