Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Youtube
SK Prague United

Večerní týmový turnaj

Páteční večer? Po náročném pracovním týdnu ideální čas si zasportovat, seznámit se s novými lidmi a pak posedět u vychlazeného pivka. To vše se povedlo 5.10. ve squashcentru Haštal. Sešlo se nás tam přesně 20 zkušených squashistů, ideální počet pro týmový turnaj. Hráče jsme rozdělili předem do dvou skupin po deseti,  na méně a více pokročilé, aby vzájemné zápasy mohly být co nejvíce vyrovnané.

A teď už jen zbývalo rozdělit hráče do dvou týmů, kteří proti sobě budou celý večer urputně soupeřit. Kapitán, s hendikepem 7 a jeho zástupce s hendikepem 4 byli do každého týmů nasazeni. Tým oranžových v čele s Adamem Kiliánem a Petrem Nyklem versus tým modrých vedený Tomášem Valtou a Martinem Hadrabou. Každý tým si k sobě nalosoval 3 hráče ze skupiny více pokročilých a 5 ze skupiny méně pokročilých.  A pak už se jen hrálo a fandilo. Každý si zahrál 5 zápasů na 2 sety a bojovalo se o každý míč, jelikož nezáleželo na vyhraných setech, nýbrž na počtu bodů, který daný tým získá.

Po 4 hodinách pobíhání na kurtě a fandění  se ukázalo, kdo je lepší. A výsledky byly poměrně jednoznačné. Vyhrálo družstvo oranžových a to o 88 bodů! Z více pokročilých přinesl nejvíce bodů Adámo (příště musí dostat asi vyšší hendikep) a z méně pokročilých Míša Vrbová, se kterou jsme následně udělali rozhovor, který si můžete přečíst zde. O body v poraženém týmů se nejvíce zasloužili Martin Hadraba a Karlos Koubek.

Následovalo vyhlášení výsledků a vítěze čekaly slibované ceny. Velké šampaňské a ještě větší čokoláda pro vítězný tým, diplom a růže, a to pro každého, vítěze i poraženého a pro 4 výše vyjmenované nejpřínosnější hráče navíc hodina squashového či fyzického tréninku zdarma!

Většina squashistů dostala chuť na pivko, ale našli se i tací, kteří si chtěli dát ještě buď přátelský zápas a nebo vyzvat o tři pivka Adama s hendikepem 9:0 !  Vyhrát se povedlo pouze Petrovi Nyklovi, který si následně vychlazené půllitry zaslouženě vychutnal.

Noc pokračovala v nedalekém nonstopu, kde ti nejzkušenější a nejvytrvalejší vydrželi popíjet až do půl 5 ráno. A o zábavu nebyla nouze.

Kompletní výsledky najdete ZDE.