Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Youtube
SK Prague United

5 minut s Míšou

Rozhovor s Michaelou Vrbovou, čerstvou závodní hráčkou squashe

Míšo, byla jsi vyhlášená na prvním týmovém turnaji pořádaném SK PRAGUE UNITED jako nejužitečnější hráčka vítězného týmu. Co jsi pro to musela udělat?

Chybí ti tam přesnější pojmenování části týmu, ale takhle to zní dost dobře (smích), ale teď vážně. Začátek nám moc nevycházel, ale řekli jsme si s klukama, že to otočíme, a tak se taky stalo. Já jsem pro to udělala to, že jsem se rozehrála, přestala být ztuhlá a začala si to užívat!!! Hlavně byla super týmová atmosféra. Navzájem jsme se povzbuzovali a to se mi líbilo. Člověk tak nehraje jen za sebe, ale za celý tým, a když ví, jak mu ostatní fandí, hraje se hnedka líp.

S jakým soupeřem jsi se nejvíc zapotila?

To snad ani nejde moc říct. Ze začátku jsem úplně zbytečně zkazila pár míčků, tak jsem na sebe byla naštvaná. Ale o to větší byla radost, když se to otočilo. Faktem je, že každý soupeř hrál odlišný styl hry a bylo důležité to rychle vychytat.

Jak jsi se dozvěděla o týmovém turnaji?

Ono to tak nějak vyplynulo, když jsme vybírali termín pro narozeninový turnaj. Takže mezi přáteli na facebooku.

Jaký jsi měla dojem z týmového turnaje? Přijdeš příště?

Jo jo, určitě přijdu. Bylo to moc fajn! Jak už jsem se zmínila výš, líbí se mi ta týmová atmosféra. Lidé spolu víc komunikují a podporují se. Pro takové přátelské turnaje mi takhle forma přijde lepší než souboj jednotlivců.

Co děláš, když nehraješ squash?

Přes týden jsem v práci, ale na to se asi neptáš. Kromě squashe mě baví spousta jiných sportů, ať už je to v přírodě nebo na závodním okruhu. Ráda se učím nové věci a posouvám pomyslné hranice. Krom toho také relaxuju prací na zahradě nebo vyrazím někam za kulturou. Ono je toho spousta, ale to by bylo na dýl (smích).

Kolik let hraješ squash?

Squashovou raketu jsem držela poprvé v ruce před několika lety, ale to bylo jen takové pinkání. Aktivněji a pravidelněji hraji asi tak rok.

Jaké máš cíle pro letošní squashovou sezónu?

Chci zlepšit celkově svou hru. Fyzicky jsem na tom celkem dobře. Techniku musím ještě hodně poladit, ale poznala jsem bezva trenéry, tak si myslím, že to půjde. Jsem nováček v týmu, tak doufám, že budu přínosem. Hodně důležitý cíl je také odehrát sezónu ve zdraví a mít radost ze hry.

Jak se ti líbila růže, kterou jsi dostala od našeho sponzora turnaje www.ROYALWOOD-KVETINY.cz?

Miluju kytky a růže obzvlášť, takže to bylo moc fajn překvapení!!!

Na konci turnaje jsi byla vyfocena před zeleným pozadím firmou FOTOVYBER.net. Jak se ti pózovalo před objektivem? Co jsi si myslela, že z fotky bude? 

Tak to bylo další překvapení! Ono už to bylo nějak po půlnoci, tak jsem ani nepřemýšlela. Prostě profilovka se zeleným pozadím. Ale fotograf z toho udělal pěkně vtipnou vzpomínkovou fotomontáž. A i když pózovat neumím, tak to bylo rychlé a bezbolestné (smích).

Díky za tvůj čas a hodně štěstí v budoucnu!

Děkuju, budu ho potřebovat!